KURS FOTOGRAFII POZIOM PODSTAWOWY

Dwa Bieguny Fotografii to autorski program kursów i warsztatów fotograficznych, który wraz z Marcinem Wiktorskim oferuję ludziom, pragnącym rozwijać technikę, ale również świadomość fotograficzną.

Nie jest to kolejny „zwykły kurs”. Dwa Bieguny Fotografii to strefa, w której sięgamy do źródeł, mistrzów i historii, a jednocześnie inspirujemy się najnowszymi trendami i technologią.

Naszą ideą jest uporządkowanie świadomości uczestników kursu w całym zakresie pola widzenia. Program został stworzony przez specjalistów aktywnie i z powodzeniem działających na polu reklamy oraz sztuki. Nasza formuła to kursy, warsztaty, serie wykładów, praca w studio, przeglądy zdjęć, plenery, wystawy, goście, a wszystko w niepowtarzalnej i przyjaznej atmosferze. Tworzymy społeczność, którą łączy fascynacja fotografią.

Cykl 11 spotkań

Miejsce: Studio Dwa Bieguny Fotografii, Browar Mieszczański, Hubska 44, Wrocław.
Start kursu: 04.03.2024
Spotkanie Organizacyjne: 26.02. 2024 godz. 17.00

Prowadzący:
Łukasz Gawroński
Marcin Wiktorski

Kurs fotografii „Od podstaw” to 44 godziny praktyk w studio i w terenie, ćwiczeń z modelami oraz wykładów, podzielone na 11 spotkań oraz udział w weekendowym plenerze w Sudetach. Kurs kończy się wspólną wystawą uczestników

 

Podstawowe zagadnienia

-obsługa aparatu, zastosowanie optyki fotograficznej

-podstawy pomiaru światła: przysłona, czas, ISO

-kompozycja

-psychologia portretu

-subiektywny ranking mistrzów fotografii, trendy i style

-najważniejsze dziedziny fotografii w teorii i praktyce

-wstęp do edycji zdjęć w programach graficznych Photoshop i Lightroom

-podstawy oświetlenia studyjnego

-praca ze światłem w terenie

-plener fotograficzny (płatny dodatkowo 100 zł + koszt pobytu i wyżywienia we własnym zakresie)

Dostęp do studio dla naszych kursantów w cenieI wiele więcej… (zapraszamy na spotkanie organizacyjne)

Organizacja zajęć:
Spotkania odbywają się w profesjonalnie wyposażonym studiu fotograficznym w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu. Kurs trwa 3 miesiące i składa się z jedenastu spotkań stacjonarnych w każdy poniedziałek od 17.00 do 21.00. Zajęcia podzielone są na część teoretyczną w formie wykładu, prezentacji i dyskusji i na część praktyczną obejmującą pracę w studio i w plenerze. Zajęcia prowadzą członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików Marcin Wiktorski (wykładowca akademicki) oraz doświadczony fotograf Łukasz Gawroński. W trakcie kursu każdy uczestnik może samodzielnie korzystać ze studia fotograficznego. Otrzymuje również kartę klubową uprawniającą do zniżki na wstęp do studia po zakończeniu szkolenia. Klubowicze są mile widziani na wszystkich imprezach towarzyszących.
W trakcie trwania kursu, w ramach zajęć, odbędzie się również weekendowy plener integracyjny, w niepowtarzalnych okolicznościach przyrody Sudetów, połączony z fotograficzną penetracją lokalnego krajobrazu. Program pleneru jest intensywny i obejmuje wykłady i pokazy portfolio, zajęcia plenerowe i studyjne o tematyce portretowej z udziałem profesjonalnych modeli.
Kurs kończy się wystawą uczestników w jednej z zaprzyjaźnionych galerii fotografii we Wrocławiu, poprzedzoną wspólną selekcją i edycją fotografii.

Cena kursu:
W zależności od zakresu programu.

Przyjdź, posłuchaj, zadecyduj. Czekamy na Ciebie!