KURS FOTOGRAFII POZIOM ZAAWANSOWANY

Dwa Bieguny Fotografii to autorski program kursów i warsztatów fotograficznych, który wraz z Marcinem Wiktorskim oferuję ludziom, pragnącym rozwijać technikę, ale również świadomość fotograficzną.

Nie jest to kolejny „zwykły kurs”. Dwa Bieguny Fotografii to strefa, w której sięgamy do źródeł, mistrzów i historii, a jednocześnie inspirujemy się najnowszymi trendami i technologią.

Naszą ideą jest uporządkowanie świadomości uczestników kursu w całym zakresie pola widzenia. Program został stworzony przez specjalistów aktywnie i z powodzeniem działających na polu reklamy oraz sztuki. Nasza formuła to kursy, warsztaty, serie wykładów, praca w studio, przeglądy zdjęć, plenery, wystawy, goście, a wszystko w niepowtarzalnej i przyjaznej atmosferze. Tworzymy społeczność, którą łączy fascynacja fotografią.

Cykl 11 spotkań

Miejsce: Studio Dwa Bieguny Fotografii, Browar Mieszczański, Hubska 44, Wrocław.
Start kursu: 05.03.2024
Spotkanie organizacyjne: 26.02. 2024 godz. 18.30

Prowadzący:
Łukasz Gawroński
Marcin Wiktorski

Poziom zaawansowany to oferta dla wszystkich, którzy posiadając dorobek zdjęciowy oraz podstawową znajomość oświetlenia studyjnego chcieliby rozwinąć swoje umiejętności z zakresu fotografii kreatywnej.

Czekają Was 44 godziny praktyk i wykładów podzielone na 11 spotkań oraz udział w weekendowym plenerze w Karkonoszach. Zajęcia odbywać się będą w niezwykłych obiektach Browaru Mieszczańskiego. Współpracujemy z profesjonalistami, którzy podzielą się z Wami wiedzą na temat technik wystawienniczych fine art, agencji reklamowych oraz prawa autorskiego. Kurs kończy się wspólną wystawą uczestników.

Podstawowe Zagadnienia

-analiza obrazu fotograficznego

-mistrzowie fotografii konceptualnej

-fotografia inscenizacyjna

-reżyserowanie obrazu

-autoportret

-portret awangardowy

-reinterpretacja

-pastisz

-intymność

-realizacja reportażu w teatrze

-fotografia uliczna w przestrzeni miasta

-podstawy produkcji sesji fotograficznej

-sesja zdjęciowa z modelkami

-plener fotograficzny (płatny dodatkowo 100 zł + koszt pobytu i wyżywienia we własnym zakresie)

-dostęp do studio dla naszych kursantów w cenie

i wiele więcej… zapraszamy na spotkania organizacyjne

Koncepcja:
Autorska i wyjątkowa forma programu kursu zaawansowanego została opracowana jako kontynuacja poziomu podstawowego. Nabyte umiejętności znajdą zastosowanie w kreatywnej pracy nad procesem tworzenia fotografii. Obejmuje on wszystkie etapy realizacji min. koncepcję, scenariusz, kreację światła, wykorzystanie scenografii oraz reżyserię kadru. Na kurs zapraszamy również tych z Was, którzy posiadają dorobek fotograficzny i chcieliby rozwinąć swoje umiejętności zarówno narracji jaki i produkcji stając się tym samym bardziej świadomymi twórcami.

Organizacja zajęć:
Spotkania odbywają się w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu, trwają 3 miesiące i składają się z jedenastu spotkań w każdy wtorek od 17.00 do 21.00.
Zajęcia podzielone są na część teoretyczną w formie wykładu, prezentacji i dyskusji oraz część praktyczną. Zajęcia prowadzą członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików: Marcin Wiktorski (wykładowca akademicki) oraz doświadczony fotograf Łukasz Gawroński.
Do dyspozycji kursantów poziomu zaawansowanego oddajemy nie tylko profesjonalnie wyposażone studio fotograficzne, ale również niesamowite, zabytkowe przestrzenie Browaru min. leżakownię, baseny, warzelnię, klub a także pracownię Rextorn Metalwork, znaną ze współpracy z serialem HBO „Gra o Tron”. W trakcie kursu każdy uczestnik może samodzielnie korzystać ze studia fotograficznego. Otrzymuje również kartę klubową uprawniającą do zniżki na wstęp do studia po zakończeniu szkolenia. Klubowicze są mile widziani na wszystkich imprezach towarzyszących.
W trakcie trwania kursu odbędzie się również weekendowy plener integracyjny, w niepowtarzalnych okolicznościach przyrody Sudetów, połączony z fotograficzną penetracją lokalnego krajobrazu. Program pleneru jest intensywny i obejmuje wykłady, pokazy portfolio, zajęcia plenerowe i studyjne o tematyce portretowej z udziałem profesjonalnych modeli.
Kurs kończy się wystawą uczestników w jednej z zaprzyjaźnionych galerii fotografii we Wrocławiu, poprzedzoną wspólną selekcją i edycją fotografii.

Cena kursu: w zależności od wybranego pakietu

Przyjdź, posłuchaj, zadecyduj. Czekamy na Ciebie!