L.U.C, właściwie Łukasz Rostkowski (ur. 16 września 1981 w Zielonej Górze) – polski raper, beatbokser i producent muzyczny, a także reżyser teledysków, związany do niedawna (2017 r. kiedy to przeprowadził się Gdyni) z Wrocławiem. Założyciel, frontman i współproducent projektu muzycznego Kanał audytywny, Rebel Babel International Orchestra, Pospolite Ruszenie. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.
Autor wielu konceptualnych albumów i projektów. Za nowatorskie łączenie dziedzin i gatunków otrzymał w 2010 r. Paszport „Polityki”. Współpracował ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Rahimem, Fokusem, Leszkiem Moźdżerem, Marią Peszek, Urszulą Dudziak, Andrzejem Smolikiem, Motion Trio, a także w ramach promowanej idei „Podaj Dalej” z wieloma młodymi producentami, którym pomagał zadebiutować – Ńemy, Pmx.
Fota powstała gdzieś około 2003 roku w małym studio na Saskiej Kępie w Warszawie. Był to czas, kiedy próbowałem się odnaleźć w tym dziwacznym mieście. Zdjęcie jest proste i skromne, wszystko co najlepsze jeszcze wtedy przede mną i L.U.C. Mamy poczucie humoru, mamy plany. Dlatego je tak lubię.

Portfolio Lukasz Gawronski (105)-2-3