Latem i jesienią 2017 r., na zlecenie agencji MJCC, zajmowałem się realizacją sesji zdjęciowej na potrzeby działań employerbrandingowych dla McDonald’s Polska. Zdjęcia stanowiły element szerokiej kampanii wizerunkowej obejmującej outdoor, prasę, radio, telewizję oraz działania w kanałach online.

Kampania skierowana jest do różnorodnych kandydatów, w tym grup, które do tej pory na rynku pracy nie były w centrum zainteresowania pracodawców z branży gastronomicznej m.in. osób niepełnosprawnych, pracowników 50+ czy młodych matek. Bohaterami zdjęć zostali pracownicy restauracji z całej Polski, którzy wystąpili w zaaranżowanych sytuacjach na stanowiskach pracy, portretach a także w scenkach przedstawiających ich pasje i sposoby spędzania wolnego czasu. Zdjęcia znalazły bardzo szerokie zastosowanie w internecie, na plakatach, ulotkach, na materiałach rekrutacyjnych dostępnych w restauracjach McDonald’s w całym kraju, bilbordach i citylightach. W tym ostatnim przypadku dla części nośników zlokalizowanych na wiatach przystankowych zastosowano druk soczewkowy. Dzięki tej technologii w zależności od kąta patrzenia w jednym miejscu można było pokazać pracowników zarówno w restauracji, jak i w sytuacjach osobistych.

W marcu 2018 na gali EB Kreator McDonald’s nagrodzono za całokształt działań w obszarze budowania marki pracodawcy, a wyróżnienia przyznano firmie w kategoriach: Kampania employer branding, Zakładka kariera oraz Wideo wizerunkowo-rekrutacyjne.

Ekipa foto:
Asystenci: Macu, Janek Zawadzki, Bartek Sadowski
Wizaż, stylizacja: Anna Pawlik
Koncepcja i produkcja sesji zdjęciowych: MJCC
Modele:

Andrzej

Dominik

Magda
Sławka

Mateusz
Mateusz

Paulina
Natalia

Katarzyna

Paweł

Daria

Wioletta

Paweł