Bio

Łukasz Gawroński

Fotograf popkultury: na zamówienie polskich magazynów i czsopism portretuje celebrytów. Jest autorem okładek do książek, albumów muzycznych i plakatów teatralnych realizowanych na zamówienie takich instytucji jak Teatr Muzyczny Capitol i Teatr Polski we Wrocławiu czy Państwowa Opera Bałtycka w Gdańsku.

Ironiczny dokumentalista – prowadzi blog: spacerkiem.blogspot.com. Jest to zapis codziennych konfrontacji z przaśną polską rzeczywistością. Ludzie bliscy i dalsi, okruchy, plamy i resztki, zakamarki, widoki i sytuacje czyli wszystko to co nas otacza zarejestrowane z użyciem klasycznych aparatów analogowych kompaktowych a następnie opatrzonych osobistym komentarzem autora w wersji polskiej i angielskiej. Społeczeństwo polskie w dużej mierze tkwi mentalnie w poprzedniej epoce – z oporem albo dla odmiany zbyt chciwie podlega procesowi modernizacji ( cyfryzacji ) stąd pomysł na zastosowanie tradycyjnej technologi materiałów światłoczułych ( tzw. negatywów ).

Jazzfan – przez dziesięć lat współpracował z miesięcznikiem Jazz Forum, realizując sesje fotograficzne na okładki magazynu ( Leszek Możdżer, Pat Metheny, Piotr Wojtasik i wielu innych) jak również dokumentując klubowe koncerty, festiwale oraz wydarzenia związane z muzyką jazzową. Obecnie we współpracy z producentem profesjonalnego sprzętu fotograficznego Leica przygotowuje album antologię polskiego jazzu pt.: All that Jazz“.

Kinomaniak – jest współtwórcą projektu fotograficznego OFF SCREEN, w ramach którego, co roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty, portretuje najważniejszych autorów światowego kina.

Underground – członek oddolnej inicjatywy kreatywnej: ALTER.NACJA, w ramach której realizuje eksperymentalne formy video art. Grupa debiutowała spektaklem: „ Posłuchaj, to trzeba zobaczyć” na Festiwalu Sztuki Alternatywnej Podwodny Wrocław w czerwcu 2014. Najnowszy video art to obraz do utworu „Sea” jazzowego pianisty Sławka Jaskułke, promującego płytę pod tym samym tytułem.

Rebel Babel Ensemble. Producent wykonawczy wrocławskiego artysty, muzyka, kompozytora Łukasza L.U.C Rostkowskiego, założyciela międzynarodowej orkiestry orkiestr dętych Rebel Babel Ensemble. Jest to  zarazem platforma spotkań muzyków i kompozytorów. Celem projektu jest kreowanie dialogu, łączenie różnych stylistyk i kultur, amatorów i zawodowców, przaśności i futuryzmu. Poprzez koncerty, wydarzenia publiczne, wideoklipy, flashmoby proponujemy społeczeństwu pozytywne wibracje, unowocześniamy tradycję, a także docieramy do sfer wykluczonych z Kultury. Działamy na rzecz promocji Wrocławia i województwa dolnośląskiego jako Fundacja Kulturalna Per4m w ramach współpracy z Europejską Stolicą Kultury 2016, Wrocław.

Współwłaściciel studia fotograficznego Pawilon.

Wystawy:

-Instytut Kultury Polskiej w Pradze i Sztokholmie,

-Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie,

-Warszawska Fabryka Trzciny,

-Opera Bałtycka,

-Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu,

-Spichlerz Sztuki Wejherowo,

-Fundacja Salony, Zielona Góra.

W Pawilonie Polskim na World Expo w Szanghaju zaprezentował serię portretów osobistości polskiej kultury pt.: „Polska się uśmiecha”.

Finalista Grand Press Photo 2013.